Toksyna botulinowa, Botox, Azzalure

Leczenie nadpotliwości botoksem

Pocenie się jest procesem naturalnym i niezbędnym dla utrzymania prawidłowej temperatury ciała. Niekiedy bywa jednak, że organizm wydziela go więcej, aniżeli jest to konieczne w związku z utrzymaniem funkcji termoregulacyjnej. Mówimy wówczas o nadpotliwości, której problem dotyka bardzo wielu osób. Przypadłość ta jest niezmiernie wstydliwa i kłopotliwa dla osób, które chciałyby pozbyć się jej za wszelką ceną, zwłaszcza że w usuwaniu skutków pocenia nie pomagają ogólnodostępne preparaty. W takiej sytuacji rozwiązaniem problemów z nadmierną potliwością mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej, w tym usuwanie nadpotliwości toksyną botulinową. Jest to bardzo efektywna metoda leczenia, warta swojej ceny.

Zabieg botoksem – skuteczna walka z nadpotliwością

Klinika Rubinkiewicz Med oferuje skuteczne leczenie nadpotliwości botoksem w przystępnych cenach. Zabieg ten jest mało inwazyjny i bezpieczny, a w naszej klinice wykonują go tylko doświadczone osoby, wykwalifikowane w leczeniu toksyną botulinową. Usuwanie nadpotliwości tą metodą polega na śródskórnym wstrzyknięciu roztworu wspomnianej toksyny botulinonwej. Iniekcji dokonuje się cieńką igłą w miejscu na ciele, w którym występuje problem z nadmiernym poceniem. Wstrzyknięty botoks blokuje zakończenia nerwowe, które odpowiedzialne są za wydzielanie potu, a blokada ta trwa od 6 do 12 miesięcy. Następnie leczenie nadpotliwości toksyną botulinową należy powtórzyć.

Pozbądź się nieprzyjemnego problemu, jakim jest nadpotliwość

Zabieg usuwania nadpotliwości botoksem trwa około kilkunastu minut. Nie jest on bardzo bolesny, ale w celu poprawy komfortu pacjenta w trakcie leczenia zwykle stosuje się znieczulenie miejscowe. Po wykonaniu zabiegu botoksem można od razu powrócić do codziennych czynności, a efekt leczenia toksyną botulinową odczuwalny jest już po kilku dniach od wykonania iniekcji.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą usuwania i leczenia nadpotliwości botoksem. Oferujemy najwyższy poziom opieki medycznej i przystępne ceny zabiegów.