Radiofrekwencja RF mikroigłowa

Radiofrekwencja rf mikroigłowa Kraków – Leczenie nadpotliwości

Na ciele człowieka znajduje się około 2 – 3 milionów gruczołów potowych, a sam proces pocenia pełni w organizmie niezwykle ważną funkcję termoregulacyjną. Niestety, zjawisko wydzielania potu bywa kłopotliwe, nieestetyczne i stresujące. Dzieje się tak zwłaszcza przy problemach z nadpotliwością, a więc wówczas, gdy organizm wydziela więcej potu, niż wymaga tego funkcja termoregulacyjna, a ogólnodostępne preparaty nie przynoszą pożądanych skutków. W takim przypadku warto skorzystać z leczenia nadpotliwości metodą rf mikroigłowej, które oferujemy w naszej klinice w Krakowie.

Radiofrekwencja rf mikroigłowa Kraków – zastosowanie

Metoda radiofrekwencji mikroigłowej jest bardzo skuteczna i z powodzeniem wykorzystuje się ją w zabiegach medycyny estetycznej. Swoje zastosowanie radiofrekwencja mikroigłowa 3D znalazła m.in. przy likwidowaniu rozstępów, liftingu twarzy, czy też w leczeniu blizn. Stosunkowo od niedawna, ale z dużą skutecznością, metoda ta używana jest również w leczeniu nadpotliwości.

Zabieg leczenia nadpotliwości rf mikroigłową – jak wygląda?

Podczas zabiegu leczenia nadpotliwości rf mikroigłową skóra nakłuwana jest mikroigłami i jednocześnie podgrzewana prądem o częstotliwości radiowej, dzięki czemu zniszczeniu ulegają gruczoły potowe zlokalizowane nawet w głębszych warstwach skóry. Głowica urządzenia, którym wykonuje się zabieg metodą radiofrekwencji mikroigłowej 3D, wyposażona jest w jednorazową nakładkę, na której znajduje się 25 – 49 mikroigieł pokrytych złotem. Zabieg jest bardzo precyzyjny, igły nakłuwają skórę na pożądaną głębokość i działają z określoną mocą. Skóra podczas zabiegu podgrzewana jest do temperatury ok. 45 – 60ºC. Leczenie nadpotliwości metodą rf mikroigłowej charakteryzuje się wysoką skutecznością, ale jest przy tym mało inwazyjne. Zabieg trwa około pół godziny, przed jego przeprowadzeniem znieczula się fragment skóry, który będzie poddany działaniu radiofrekwencji mikroigłowej 3D. W trakcie jednej sesji zniszczeniu ulega część gruczołów potowych, dlatego leczenie powinno się wykonać powtórnie w ciągu miesiąca. Niemniej jednak, zredukowanie nadpotliwości odczuwalne jest już po pierwszym zabiegu. Po wykonanym zabiegu metodą radiofrekwencją mikroigłową 3D pacjent może odczuwać lekki dyskomfort i podrażnienie, które jednak powinno ustąpić w ciągu tygodnia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą leczenia nadpotliwości metodą rf mikroigłowej, jaką przygotowała klinika medycyny estetycznej Rubinkiewicz Med.