Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem kosmetycznym pozwalającym na modelowanie sylwetki. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nie wymaga żadnych przygotowań. Pozwala na osiągnięcie szybkich i zadowalających efektów w postaci utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna Kraków – Zabieg inspirowany naturą

Lipoliza to proces chemiczny, który naturalnie przebiega w ludzkim organizmie. Polega na hydrolitycznym rozkładzie trójglicerydu w tkance tłuszczowej. W efekcie tego procesu powstają kwasy tłuszczowe oraz glicerol, które uwalniane są następnie do krwiobiegu. Działanie tego procesu wykorzystuje się właśnie przy zabiegach lipolizy iniekcyjnej.

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Pacjent poddawany jest serii zastrzyków z substancją, która powoduje rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej. Komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, a potem zostają wydalone z organizmu. Tym samym możliwe jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna polecana jest przede wszystkim osobom z podwójnym podbródkiem, fałdami tłuszczu na brzuchu lub udach, a także ze zbyt dużą ilością tłuszczu na pośladkach, karku, wokół pach i na plecach. Z zabiegu powinny skorzystać wszystkie osoby, które w prosty sposób chcą poprawić wygląd swojej sylwetki.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Efektem serii zabiegów jest zazwyczaj utrata do 5 centymetrów w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku, gdy pacjent ma niewielką ilość tkanki tłuszczowej, wystarczy już od dwóch do trzech zabiegów, by osiągnąć pożądane efekty. Oprócz tego lipoliza iniekcyjna poprawia mikrokrążenie, stymuluje regenerację skóry oraz pozwala na lepsze jej odżywienie, a także ma korzystny wpływ na metabolizm komórek skóry. Aby zabieg przyniósł jeszcze lepsze rezultaty, można połączyć go z masażem limfatycznym, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne.