Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa KrakówMezoterapia igłowa Kraków to jeden ze skuteczniejszych i popularniejszych obecnie zabiegów medycyny estetycznej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg ten polega właściwie na wtłoczeniu w skórę substancji aktywnych na bazie kwasu hialuronowego i kompleksów m.in, witamin, aminokwasów, peptydów, peptydów biomimetycznych, koenzymów, kwasów nukleinowych . W zależności od kondycji skóry, zabieg poprawia jej nawilżenie, uzupełnia niedobory witaminowe, wspomaga mikrokrążenie, redukuje oznaki starzenia oraz zwiększa napięcie skóry.

Działanie mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to nic innego, jak aplikowanie w skórę substancji aktywnych za pomocą mikronakłuć. Wnikają one do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Mezoterapia igłowa jest metodą wykorzystywaną do rewitalizacji i regeneracji skóry. Technika mikronakłuć wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka oraz skóry właściwej. W efekcie poprawie ulega mikrokrążenie w tkance podskórnej. Zwiększa się również metabolizm komórek tłuszczowych (tzw. lipoliza). Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, bo docierają w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu mezoterapia igłowa daje efekty długotrwałe w postaci odżywienia, dotlenienia głęboko położonych komórek skóry, spłycenia niewielkich zmarszczek mimicznych oraz poprawienia gęstości, spoistości i elastyczności skóry.

Mezoterapia igłowa i jej zalety

Zabieg mezoterapii igłowej ma szereg zalet. Przede wszystkim powoduje stopniową poprawę kondycji skóry. Co ciekawe, efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Działa wielokierunkowo w zależności od potrzeby skóry. Czas gojenia jest bardzo krótki. Wynosi zaledwie kilka dni. Nie powoduje nadwrażliwości na światło czy alergii. Nie trzeba się też obawiać uszkodzeń skóry. Efekty mezoterapii igłowej są trwałe. Metoda ta cechuje się dużą skutecznością. Mezoterapia igłowa stosowana jest przede wszystkim jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej. Dzięki niej zahamować można i zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry, a więc zmarszczki mimiczne.