Nomelan Caffeico

Nomelan Caffeico

Nomelan Cafeico to nowoczesna linia produktów przeznaczonych do wykonywania głębokich śródskórnych peelingów, które stanowią przełomową metodę w terapii przebarwień skóry. Dzięki wykorzystaniu aktywnych substancji o kilku stężeniach zabieg może być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto zwrócić uwagę na obecność w jego składzie pochodnych fenolowych i kwasu rozmarynowego, które zwiększają skuteczność, a także bezpieczeństwo peelingu.

Peeling, który doskonale oczyszcza i poprawia jędrność skóry

Zastosowanie zabiegu Nomelan Cafeico jest wysoce skuteczne w szczególności przy takich problemach skórnych, jak:

  • głębokie przebarwienia;
  • melasmy;
  • ostudy;
  • blizny potrądzikowe;
  • rozstępy.

Dodatkowo peeling Nomelan Cafeico wpływa pozytywnie na jędrność i elastyczność skóry, ma działanie odmładzające, a także stymuluje odnowę komórek skóry.

Peeling Nomelan Cafeico – zabieg krok po kroku

Zabieg polega na nakładaniu kolejnych warstw preparatów Nomelan Cafeico po wcześniejszym odłuszczeniu i zabezpieczeniu miejsc szczególnie wrażliwych. Ilość warstw, jakie podczas zabiegu zostanie nałożona, zależy m.in. od rodzaju skóry, jej grubości oraz od konkretnego problemu dermatologicznego. Preparat powinien pozostać na skórze przez około 8 – 12 godzin, pacjent samodzielnie zmywa go w domu.

Bezpośrednio po wykonaniu peelingu skóra może być zaczerwieniona, może również wystąpić opuchlizna, która jednak powinna ustąpić w ciągu doby. Właściwe złuszczanie następuje w 3 – 4 dobie od zabiegu, a intensywność tego procesu zależy od tego, jak silny był peeling. Należy pamiętać, aby nie zdrapywać złuszczającego się naskórka.

Skórę po zabiegu peelingującym Nomelan Cafeico należy łagodzić i odpowiednio nawilżać, bezwzględnie nie wolno eksponować skóry na słońcu, ani korzystać z solarium.

Zabieg można powtórzyć po upływie około miesiąca.

Przeczytaj więcej w kategorii Usuwanie rozstępów i blizn Kraków