ZAMYKANIE NACZYNEK, USUWANIE KURZAJEK, BRODAWEK

Zamykanie naczynek

urzadzenie-do-radiotermalizyNieestetyczne naczynka zwane potocznie „pajączkami” to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Jest jednak sposób by trwale i szybko usunąć niedoskonałości. Rozwiązaniem jest radiotermoliza. Zabieg wykonywany przez kosmetologów kliniki medycyny estetycznej Rubinkiewicz MED w Krakowie, polega na wykorzystaniu prądów o częstotliwości radiowej w celu zamykania naczynek krwionośnych. To zaawansowana i skuteczna technologia pozwalająca na trwałe zamykanie i skuteczne usuwanie widocznych na skórze naczynek.

Zastosowanie zabiegu zamykania naczynek

Efekty usuwania naczynekZmiany naczyniowe skóry są problemem wielu osób. Najczęściej tzw. „pajączki” widoczne są w obrębie twarzy – na policzkach, nosie, czole, ale także na udach, kostkach czy łydkach. Rozszerzone naczynka (teleangiektazje) pochodzące z części tętniczej są drobne i czerwone, podczas gdy te pochodzące z żylnej części układu naczyń włosowatych są większe i mają kolor fioletowo-niebieski. Oba rodzaje naczynek można usunąć podczas zabiegów radiotermolizy, które wykonujemy w gabinecie w Krakowie. Radiotermolizę szczególnie polecamy w celu:

 • zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych (teleangiektazji)
 • zamykania naczyniaka wiśniowego (Plamki Campbell de Morgana)
 • zamykania naczyniaka gwiaździstego
 • usuwania włókniaków
 • usuwania prosaków

Przebieg zabiegu zamykania naczynek Kraków

zamykanie naczynekZamykanie i usuwanie naczynek jest szybkie i trwałe. W zależności od wielkości „pajączków” wykonujemy od jednego do kilku zabiegów radiotermolizy. W naszym gabinecie kosmetycznym w Krakowie, zabieg wykonujemy za pomocą urządzenia Termocell. Dochodzi wówczas do zjawiska elektrokoagulacji termicznej zmian w obrębie naczyń krwionośnych, co powoduje zamykanie naczynek. Urządzenie Termocell umożliwia precyzyjne dotarcie do struktur docelowych poddawanych zabiegowi. W klinice Rubinkiewicz MED zabiegi trwają krótko – ok. 2-5 sekund i nie wymagają stosowania znieczulania.

Sterylna sonda Termocell gwarantuje higienę zabiegu i pełne bezpieczeństwo. Sprzęt wyposażony jest w specjalistyczną sondę, które nie uszkadza naskórka i nie pozostawia na skórze niechcianych śladów. Zastosowanie innowacyjnej metody radiotermolizy gwarantuje skuteczne i precyzyjne usuwanie widocznych naczynek krwionośnych oraz szybkie efekty zabiegu. To aktualnie najchętniej stosowany przez specjalistów zabieg tego typu – jest mało inwazyjny i wyjątkowo precyzyjny – trafia bezpośrednio w źródło problemu.

amykanie naczynek skuteczne i szybkie usuwanie zmian naczyniowych

Efektem zabiegów radiotermolizy jest poprawa wyglądu skóry, trwałe zamykanie naczyń krwionośnych i usuwanie widocznych na skórze „pajączków” i czerwonych „nitek”. Liczba zabiegów potrzebnych by trwale zamknąć wszystkie popękane i widoczne na skórze naczynka, dobierana jest indywidualnie dla każdego klienta. Wszystko zależy od ilości widocznych naczyń, ich średnicy oraz głębokości położenia. W naszej klinice w Krakowie, kosmetolodzy pomogą dobrać odpowiednią ilość zabiegów radiotermolizy.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu mającego na celu zamykanie i usuwanie naczynek:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, NLPZ
 • opalona skóra (2 tyg. przed i po zabiegu)
 • zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi
 • keloidy
 • nowotwory skóry
 • cukrzyca