Przełomowy zabieg HIFU Kraków Ultherapy – lifting bez skalpela

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to przełomowy zabieg z zakresu medycyny estetycznej o działaniu przeciwstarzeniowym i liftingującym. Przede wszystkim sprawdza się we wszystkich tych przypadkach, w których rekomendowany jest zabieg liftingujący z użyciem skalpela. Jednak lifting jest inwazyjną metodą chirurgiczną, która jest zarówno kosztowna jak i znacznie bardziej ryzykowna. Zabieg HIFU Kraków, wykonany w profesjonalnej klinice takiej jak nasza daje rewelacyjne efekty, które są porównywalne do technik operacyjnych. Dzięki HIFU można w efektywny sposób ujędrnić i uelastycznić skórę, a tym samym pozbyć się nieestetycznie wyglądających zmarszczek. Ten innowacyjny zabieg skutecznie pomoże nam walczyć z oznakami starzenia się skóry twarzy, ale i szyi, ramion czy też okolic dekoltu.

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU jest niechirurgicznym liftingiem twarzy, który wykorzystuje zogniskowane fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu. Zabieg odbywa się więc w oparciu o bezpieczną dla skóry falę akustyczną, która dociera do odpowiednich jej warstw. Tkanki są punktowo podgrzewane, aby fale ultradźwiękowe precyzyjnie odbijały się od organu. Zabieg ten jednocześnie nie przerywa ciągłości naskórka, a poprzez punktowe poparzenia skóry na odpowiedniej jej głębokości pobudza on skórę do regeneracji i to właśnie ta regeneracja pozwala na efekt liftingujący na skórze. To mocny, ale nieinwazyjny lifting.

zabieg HIFU Kraków

Kiedy warto się na taki zabieg zdecydować?

Celem HIFU jest poprawa estetyki twarzy m.in poprzez podniesienie owalu twarzy, niwelację chomików oraz podwójnych podbródków i uwydatnienie linii żuchwy Nie ma ograniczeń wiekowych co do wykonywania zabiegu, nie ma też znaczenia pora roku, w której się go przeprowadza, gdyż nawet bezpośrednio po nim możliwa jest ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych. Przeciwstarzeniowy zabieg HIFU Kraków świetnie sprawdzi się u osób, których skóra twarzy utraciła jędrność i elastyczność. Wskazaniem jest też utrata owalu twarzy i zmniejszenie się wyrazistości jej konturów. Zabieg pomoże także w przypadku zwiotczenia skóry na podbródku, zredukuje zmarszczki na czole, wokół brwi i oczu, a także w okolicach ust. Ponadto zabieg ten świetnie redukuje obwisłą skórę powstałą w wyniku ciąży, rozstępy czy nadmiar skóry po odchudzaniu, gdyż nie tylko jest zabiegiem liftingującym, ale również ujędrniającym.

Na jakie efekty możemy liczyć? Dlaczego zabieg jest wart uwagi?

Efekty wykonania zabiegu HIFU zazwyczaj są widoczne po około 3 miesiącach od jego przeprowadzenia. Dzieje się tak dlatego, że skóra potrzebuje odpowiedniej ilości czasu na to, aby się zregenerować, czyli wyprodukować nowe włókna kolagenowe w miejsce tych, które uległy skróceniu. Po tym czasie możemy zaobserwować efekty w postaci poprawy elastyczności skóry oraz jej napięcia, bardziej wyrazistych rysów twarzy czy wygładzenia zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się przez okres około dwóch lat, po których zabieg może zostać powtórnie wykonany.

Jak w praktyce wygląda zabieg i czy jest bolesny?

Zabiegu nie należy się obawiać, szczególnie jeśli jest wykonywany w dobrym gabinecie medycyny estetycznej. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który wykluczy przeciwwskazania i przedstawił nam plan działania. Podczas zabiegu na skórę nakładany jest specjalny żel, po czym za pomocą specjalistycznej aparatury jest on precyzyjnie wprowadzany. Urządzenie oddziałuje energią termiczną na odpowiednio głębokie warstwy skóry jednocześnie nie uszkadzając warstw powierzchniowych skóry, pozostawiając naskórek w niezmienionej formie. Dzięki temu możemy zadziałać dokładnie w tej warstwie skóry, na której najbardziej nam zależy i na której zabieg da najlepsze efekty. Fale przechodzą więc bezinwazyjnie przez powierzchnię skóry, aby następnie ogniskować się punktowo na odpowiedniej głębokości. Oddziaływanie polega na podgrzaniu tkanek do temperatury z zakresu 65 – 75 C tak, aby w efekcie doszło do skrócenia się włókien kolagenowych. Efekt tego skrócenia może być lekko widoczny po samym zabiegu. Jednakże, dopiero po upływie określonego czasu tkanki w pełni regenerują się i wytwarzane są nowe włókna kolagenowe.

Zabieg określany jest jako aplikacja serii liniowych impulsów, które mogą być odczuwane jako lekkie ukłucia skóry. Dla osób, które są wyjątkowo wrażliwe na ból istnieje możliwość posmarowania skóry przed zabiegiem specjalnym kremem o właściwościach znieczulających. Dzięki temu zabieg jest przeprowadzany w komfortowych warunkach i nie należy się bać jego bolesności. Czas jego trwania w zależności od zakresu oraz miejsca na skórze, w którym jest przeprowadzany, może trwać od około 15 minut do godziny. Zaraz po wizycie w gabinecie na skórze może wystąpić lekkie zaczerwienienie, które powinno ustąpić do godziny czasu i nie powinno być niepokojące.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są choroby nowotworowe, ciąża, stany zapalne, rany oraz infekcje skórne w miejscu wykonywania zabiegu, metalowe implanty lub stenty w obszarze wykonywanego zabiegu oraz implanty generujące pole elektromagnetyczne np. rozrusznik serca.

Zabieg również nie jest polecany osobom z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz będącymi w trakcie leczenia lekami przeciwzakrzepowymi.

Ten przełomowy zabieg sprawdzi się u każdej osoby, która lubi dbać swój wygląd i nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Dzięki HIFU można nie tylko poprawić swój wygląd oraz samopoczucie, ale również sprawić, że czas na chwilę się zatrzyma.

Jaka więc jest cena zabiegu HIFU?

Przeczytaj więcej w kategorii Usuwanie rozstępów i blizn Kraków